Poznań Sport.pl >

Semir Stilić wraca do wielkiej formy? Strzelił trzy bramki w Turcji

scz

2013-09-30, godz. 14:09

Gaziantepspor, turecki zespół byłego piłkarza Lecha Poznań Semira Stilicia, wygrał pierwszy w tym sezonie mecz ligowy i opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Bośniacki pomocnik zaczyna odgrywać coraz większą rolę w nowym zespole - był bohaterem pucharowego spotkania, w którym strzelił trzy bramki!

Semir Stilić jeszcze w barwach Lecha Poznań
+ zobacz powiększenie

Po odejściu z Lecha Poznań latem 2012 roku Semir Stilić właściwie stracił cały kolejny sezon, który spędził w Karpatach Lwów. Od niedawna były gwiazdor "Kolejorza" jest piłkarzem tureckiego Gaziantepsporu. Gra tam u boku kilku zawodników znanych z gry w polskiej ekstraklasie: Abdou Razacka Traore i Darvydasa Sernasa.

I Gaziantepspor po słabym początku sezonu zaczął wreszcie odnosić sukcesy. Właśnie wygrał 3:0 z zespołem Kardemir Karabukspor i z ostatniego miejsca przesunął się na przedostatnie miejsce w tabeli. Semir Stilić był w tym meczu rezerwowym, wszedł na boisko w 69. minucie przy stanie 1:0.

Bośniaka zabrakło w podstawowym składzie prawdopodobnie dlatego, że kilka dni wcześniej zagrał 120 minut w Pucharze Turcji. Gaziantepspor wygrał dopiero w dogrywce 3:2 z czwartoligowym Corum Belediyespor, ale za to bohaterem meczu był właśnie Semir Stilić, który strzelił wszystkie bramki dla swojego zespołu - z rzutu wolnego, karnego, a tuż przed końcem dogrywki po strzale głową! Bramki można obejrzeć na poniższym skrócie - trafienia byłego lechity - 1:0 (czas - 0:39), 2:2 (5:12) 3:2 (6:32).